• drukuj

Samochody - wystawa

Motoryzacja to branża, która kojarzy się przede wszystkim z mężczyznami. W pewnym sensie nie powinniśmy się temu dziwić - któż z nas nie widuje chłopców bawiących się miniaturowymi autami?; który chłopiec wychowujący się w latach 90. nie namawiał mamy do zakupu gumy Turbo, by móc kolekcjonować dołączane do nich obrazki z samochodami, marząc przy tym, by pewnego dnia zasiąść za ich kierownicą?; który, w końcu, nie pragnął na własność auta, którym mógłby rozwinąć najwyższe prędkości i udać się w daleką podróż?

Wchodząc w dorosłe życie często uświadamiamy sobie jednak, że samochód to nie jedynie zabawka dla dużych chłopców; to coś więcej: dla jednych spore udogodnienie; dla innych konieczny nabytek, na który długo i ciężko pracowali; a dla innych w końcu - techniczne dzieło sztuki.

Nasza najnowsza ekspozycja - Samochody, gromadzi pozycje literackie, które powinny zainteresować czytelników reprezentujących wszystkie wymienione wyżej grupy. Na wystawie zestawiono książki opisujące historię popularnych marek samochodowych z publikacjami wskazującymi kierunek ich przyszłego rozwoju. Nie zabrakło też czegoś dla praktyków: poradników i podręczników, które podpowiedzą, jak w profesjonalny sposób poradzić sobie
z usterkami w naszym własnym pojeździe.

Zatem serdecznie zapraszamy do lektury - wszystkich Panów oraz wszystkie Panie!

Wystawa dostępna w Czytelni przy stanowisku INFO 4 (I Piętro).

Galeria

Zdjecie: