• drukuj

Encyklopedie i informatory - wystawa

W XXI wieku, czasie Internetu, a co za tym idzie błyskawicznego dostępu do każdej informacji, większość z nas odzwyczaiła się już od korzystania z klasycznych, papierowych encyklopedii. W pewnym sensie trudno dziwić się takiemu stanowi rzeczy - zamiast poświęcać czas na wyszukanie odpowiedniej tematycznie encyklopedii oraz późniejsze wertowanie w nadziei na odnalezienie interesującego nas hasła, możemy przy użyciu dosłownie kilku kliknięć odnaleźć je w wyszukiwarce swojego smartfona czy laptopa. Czy jednak takie nowoczesne podejście posiada same zalety?

Oszczędność czasu oraz równoczesny dostęp do wielu źródeł z pewnością stanowią wielki atut Internetu. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, iż wiarygodność oraz rzetelność pozyskanych w ten sposób treści często pozostawia wiele do życzenia. Ponadto samo przeglądanie, nierzadko pięknie wykonanej, encyklopedii stanowić może przecież ogromną przyjemność.

Dla tych zatem, którzy w przerwie między wykładami pragną powrócić na chwilę do bardziej tradycyjnego sposobu pozyskiwania ciekawych informacji, przygotowaliśmy wystawę pt. Encyklopedie i informatory, w obrębie której zgromadziliśmy pozycje encyklopedyczne o szerokim spektrum tematycznym - począwszy od motoryzacji, poprzez zasoby sieciowe, na budownictwie i architekturze skończywszy.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wystawa dostępna w Czytelni przy stanowisku INFO 5 (I piętro).

Galeria

Zdjecie: