• drukuj

Dary od Huawei

W zbiorach Biblioteki Politechniki Poznańskiej poza bogatym księgozbiorem o tematyce technicznej, znajdują się także pozycje z dziedzin zupełnie odmiennych, np. psychologii, socjologii czy ekonomii. Od pewnego czasu Biblioteka oferuje także wciąż poszerzany zbiór książek SF, który gorąco polecamy.

Fakt, iż półki biblioteczne są wciąż pełne, stale uzupełniane najnowszymi publikacjami, wynika przede wszystkim ze żmudnej pracy bibliotekarzy, którzy każdego dnia weryfikują zbiory biblioteki – selekcjonując je, archiwizując niepotrzebne/zdezaktualizowane pozycje, a w ich miejsce, po prześledzeniu nowości na rynku księgarskim, zakupując nowe pozycje. Czasami zdarza się jednak, iż książki otrzymujemy w darze od zaprzyjaźnionych organizacji czy osób, które decydują się na przekazanie ich do dalszego rozpowszechniania.

Nasza najnowsza wystawa Książki z Huawei i książki anglojęzyczne zawiera właśnie takie pozycje; ściślej – ofiarowała je firma Huawei, jedna z największych wśród producentów elektroniki oraz urządzeń telekomunikacyjnych na świecie, w ramach projektu One Thousand Dreams. Celem projektu jest wymiana wiedzy, wzmocnienie zrozumienia i zainteresowania branżą informacyjno-komunikacyjną (ICT) oraz zachęcenie do aktywnego wejścia w cyfrowy świat. My zaś zachęcamy do zapoznania się z tytułami, które wzbogaciły księgozbiór Biblioteki PP.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Wystawa dostępna w Czytelni przy stanowisku INFO 5 (I piętro).
Galeria