• drukuj

100. Rocznica urodzin Jana Pawła II - wystawa

Chrześcijanie stanowią najliczniejszą grupę wyznaniową spośród wszystkich religii świata. Jednym zaś z jego głównych odłamów jest pierwotna rzymsko-katolicka odnoga, nad którą duchową pieczę sprawuje od ponad 2000 lat osoba papieża - następcy świętego Piotra. Rok 2020 jest zaś rokiem szczególnym dla nas Polaków, ponieważ dokładnie 100 lat temu, 18 maja w Wadowicach - niedużym mieście województwa małopolskiego, przyszedł na świat Karol Wojtyła - chłopak, który dla świata miał zostać zapamiętany jako papież oraz Święty Kościoła Katolickiego - Jan Paweł II.

Osoba Jana Pawła II, nawet po jego śmierci pozostaje żywa w pamięci Polaków oraz ludzi z całej ziemi z uwagi na jego działalność religijną, liczne pielgrzymki oraz próby jednoczenia wyznawców innych religii. Dla wielu stanowi on symbol do naśladowania, wiele też osób nieidentyfikujących się z religią katolicką widziało lub nadal widzi w nim wspaniałego człowieka.

Nasza najnowsza wystawa pt.100. Rocznica urodzin Jana Pawła II stanowi doskonałe potwierdzenie tego, iż na Politechnice Poznańskiej społeczność akademicka zajmuje się nie tylko kwestiami technologicznymi. Wystawa ta prezentuje bowiem liczne pozycje literackie na temat życia oraz działalności naszego znamienitego rodaka.

Zważywszy na obecną sytuację epidemiologiczną zachęcamy serdecznie do zapoznania się z materiałami wystawienniczymi za pośrednictwem galerii oraz do późniejszej lektury prezentowanych tytułów.

Zdjecie: