Strona główna » Znajdź zasoby » E-zasoby » Dostępy testowe do e-zasobów
Dostępy testowe do e-zasobów

 

Uwaga: dostęp do zasobów testowych możliwy jest wyłącznie z komputerów zlokalizowanych w sieci Politechniki Poznańskiej.
Zapraszamy do korzystania z komputerów Informatorium

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety oceny zasobu testowego.


SAGE DATA PLANET Statistical Datasets

05.04.2019

Data Planet jest największą baza statystyczną na świecie. Pokrywa szeroki zakres tematyczny: finanse, rachunkowość, bankowość, nauki polityczne oraz socjologiczne, zatrudnienie, przemysł i in. Zawiera ok 6.2 mld danych z ponad 70 różnych źródeł, takich jak: IMF, European Commission Digital Agenda for Europe, OECD, World Stock Market Prices, UNHCR Population Statistics i in. Dane przedstawione są w postaci tabel, grafik, rankingów oraz map, a baza umożliwia ich porównywanie że sobą. Wszystkie dane mogą być wyeksportowane w różnych formatach w zależności od potrzeby użytkownika.

czas trwania testu: 05.04-17.05 2019r.

dostęp: SAGE DATA PLANET Statistical Datasets


SAGE BUSINESS CASES

05.04.2019

Baza to zbiór studiów przypadków biznesowych, zapewniający wykładowcom, studentom i naukowcom nieograniczony dostęp do 2 500 globalnych i wiarygodnych przykładów ze świata biznesu. Pozwala na łatwe przeglądanie, pobieranie i udostępnianie zasobów, a także ich integrację z materiałami referencyjnymi, książkowymi i wideo wydawnictwa SAGE, tworząc bogate środowisko akademickie i dając ulepszone możliwości wyszukiwania.

czas trwania testu: 05.04-17.05 2019 r.

dostęp: SAGE BUSINESS CASES


Baza ekonomiczna CEIC Data Manager

15.03.2019

Baza ekonomiczna CEIC Data Manager oferuje precyzyjne i aktualne dane makroekonomiczne, sektorowe, finansowo-bankowe i statystyczne wraz z archiwami sięgającymi roku 1946 z całego świata. Dane zawarte w bazie CEIC pochodzą z głównych, lokalnych i regionalnych biur statystycznych oraz z głównych organizacji zajmujących się zbieraniem danych dotyczących przemysłu dla wszystkich krajów objętych ochroną.

czas trwania testu: 10.03-31.05.2019 r.

dostęp: Baza ekonomiczna CEIC Data Manager