23.09.2020

IEEE English for Technical Professionals – kurs technicznego języka angielskiego

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do kursu języka angielskiego. Kurs jest przeznaczony dla inżynierów, celem jest podniesienie kwalifikacji w profesjonalnym, technicznym języku angielskim. Twórcą kursu jest uznana organizacja naukowa i wydawca publikacji akademickich Institute of Electrical and Electronics Engineers.

Czas trwania testu: 21.09.-28.09.2020 r.

Więcej informacji: http://library.put.poznan.pl/pl/2_04

11.08.2020

Seminarium online - Taylor & Francis Open Research Initiatives - 12 sierpień 2020

Szanowni Państwo,

W imieniu wydawnictwa Taylor & Francis Group oraz firmy ABE-IPS zapraszamy do uczestnictwa w seminarium online Taylor & Francis Open Research Initiatives,
które odbędzie się 12 sierpnia br., w środę, w godzinach 10:00–12:00.

Spotkanie będzie dedykowane twórcom artykułów, przedstawicielom wydziałów, a także pracownikom bibliotek.

Zainteresowanym osobom przedstawione zostaną między innymi użyteczne wskazówki w odniesieniu do procesu publikowania artykułów w czasopismach Taylor & Francis. Uczestnicy spotkania będą również mogli dowiedzieć się, w jaki sposób Taylor & Francis wspiera pracowników naukowych w zakresie Open Research.

Szkolenie odbędzie się w języku angielskim. Będzie można zadawać pytania.

W celu wzięcia udziału w seminarium należy zarejestrować się na stronie, do której prowadzi link
https://go.taylorandfrancis.com/l/111042/2020-07-28/6m7jg7

03.07.2020

Mechatronika - wystawa

Mechatronika to jedna z tych stosunkowo młodych dziedzin nauki, o których większość ludzi zapewne słyszała, jednak dokładne wyjaśnienie pojęcia stanowiłoby kłopot.

Najprościej rzecz ujmując, mechatronika to interdyscyplinarna nauka stanowiąca mariaż szeroko pojętej mechaniki i elektroniki.

Osoby zajmujące się tą fascynującą dziedziną nauki projektują układy mechatroniczne, które dzięki swej wielofunkcyjności, konfiguracyjności, wariantowości zastosowań i prostocie obsługi możemy znaleźć nie tylko w zaawansowanych robotach przemysłowych, ale także w wielu urządzeniach powszechnego, codziennego użytku.

Serdecznie zachęcamy więc do zapoznania się z najnowszą wystawą Biblioteki – Mechatronika, która gromadzi tytuły publikacji mogące zainteresować zarówno znawców tematu jak i laików.

Wystawa dostępna w Czytelni przy stanowisku INFO 5 (I piętro).

Galeria

18.06.2020

Macmillan Explorers – baza podręczników akademickich w dostępie testowym

Biblioteka informuje o dostępie testowym do bazy podręczników akademickich. Dla Politechniki Poznańskiej polecana jest cześć poświęcona Informatyce, w tym kursy obejmujące algorytmy, bazy danych, sieci, programowanie, rozwój oprogramowania, uczenie maszynowe, kryptografię.

Uwaga: dostęp do bazy wymaga założenia konta na stronie https://www.macmillanexplorers.com/register-email-domain
Podajemy adres e-mail z domeny put.poznan.pl

Czas trwania testu: 10.06.-31.07.2020 r.

Więcej informacji: http://library.put.poznan.pl/pl/2_04

08.06.2020

Biblioteka nieczynna w dniach 11-14 czerwca

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w w dniach 11 - 14 czerwca Biblioteka PP będzie nieczynna.

25.05.2020

Webinarium Emerald Open Research – publikowanie otwarte

Zachęcamy do udziału w webinarium Emerald Open Research, które przybliży Państwu zasady publikowania otwartego (Open Access) i ułatwi aplikowanie do czasopism Emerald. Webinarium jest szczególnie warte polecenia, ponieważ podczas trwania będzie możliwość bezpośredniego kontaktu z redakcją (Dr. Gemma Hemming, Senior Publisher – Emerald Publishing) oraz zapoznania się z punktem widzenia naukowca (Prof. Ashraf M. Salama – University of Strathclyde). Udział jest bezpłatny.

Data: 27.05.2020 (środa), godz. 11.00-12.00 (polskiego czasu)

Dostępi: https://attendee.gotowebinar.com/register/5610819238512829198

19.05.2020

Baza Access Science w dostępie testowym

Biblioteka oferuje dostęp do bazy wydawcy McGraw-Hill, opartej głównie o multimedialne źródła z Encyclopedia of Science and Technology. Informacje w niej zawarte mogą stanowić istotną pomoc dydaktyczną dla studentów.

Dostęp jest możliwy również z komputerów domowych poprzez system HAN.

Czas trwania testu: 18.05.-30.06.2020 r.

Więcej informacji: http://library.put.poznan.pl/pl/2_04

19.05.2020

Baza Access Engineering w dostępie testowym

Wydawca McGraw-Hill udostępnia bazę referencyjną i platformę dydaktyczną Access Engineering. Platforma oferuje dostęp do podręcznych informacji z zakresu inżynierii, wizualizację danych i obliczeń, właściwości materiałów. Priorytetem jest wsparcie studentów i badaczy w projektach innowacyjnych oraz pomoc w praktycznym rozwiązywaniu problemów badawczych. Baza obejmuje dziedziny takie jak: aerospace and defense, automotive, chemical, construction, electronics, manufacturing, oil and gas, power and utility, renewable energy, telecommunications, water management.

Dostęp jest możliwy również z komputerów domowych poprzez system HAN.

Czas trwania testu: 18.05.-30.06.2020 r.

Więcej informacji: http://library.put.poznan.pl/pl/2_04

18.05.2020

Zajęcia dla studentów 6. semestru Wydziałów: ARiE (kierunek Automatyka i Robotyka) oraz IiT (kierunek Informatyka) - na platformie moodle

Zajęcia dla studentów 6. semestru Wydziałów: Automatyka, Robotyka i Elektrotechnika, kierunek Automatyka i Robotyka oraz Informatyka i Telekomunikacja, kierunek Informatyka – na platformie moodle.

Tytuł: Wstęp do metodologii pisania pracy naukowej

Link: https://moodle.put.poznan.pl/course/view.php?id=1838

Zapisy na kurs: samodzielnie - przez konto studenckie.

Warunki uzyskania zaliczenia: w Zasadach uzyskania zaliczenia z przedmiotu w kursie na platformie moodle.

Kurs jest obowiązkowy dla wszystkich studentów 6. semestru studiów I stopnia Wydziałów: Automatyka, Robotyka i Elektrotechnika, kierunek Automatyka i Robotyka oraz Informatyka i Telekomunikacja, kierunek Informatyka.

Kurs będzie otwarty do 10.06.2020.

01.05.2020

Bazy EBSCO dla architektów w dostępie testowym – kolekcja OnArchitecture i Art & Architecture Source

Przedstawiamy Państwu ofertę testową od firmy EBSCO – dwie bazy dla architektów.

OnArchitecture to unikalna kolekcja filmów video stworzonych, aby wspierać edukację na studiach architektonicznych, projektowych oraz pokrewnych związanych z wzornictwem, urbanistyką i szeroko pojętą sztuką. Zawartość OnArchitecture obejmuje video-wywiady z wybitnymi architektami z całego świata, którzy opowiadają o swojej pracy, procesie tworzenia projektu oraz roli ich pracy we współczesnym społeczeństwie, oraz audiowizualne zapisy budynków i instalacji architektonicznych. Baza obejmuje: 400 pozycji i jest ciągle poszerzana. Dodatkowo kolekcja zawiera aktualne dane biograficzne architektów i projektantów, których prace są przedstawiane.

Art & Architecture Source to obszerna baza pełnotekstowa z zakresu architektury i sztuki, obejmująca szeroki wachlarz tematów od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę użytkową i komercyjną. Zawiera pełne teksty ponad 700 czasopism naukowych i 200 książek oraz szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych i publikacji branżowych. Dodatkowo posiada kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł, wiele publikacji nie tylko w języku angielskim, ale i francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim, podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac.

Bazy są posadowione na platformie EBSCOhost. Dostęp jest możliwy również z komputerów domowych poprzez system HAN.

Czas trwania testu: 30.04.-30.06.2020 r.

Więcej informacji: http://library.put.poznan.pl/pl/2_04

Strony