Strona główna » O bibliotece » Archiwum aktualności 2006
Archiwum aktualności 2006

 

 

18.12.2006

Encyclopedia of Nanoscience and Nanotechnology - zawieszenie dostępu online

Biblioteka Główna PP informuje, że dostęp online do Encyclopedia of Nanoscience and Nanotechnology został zawieszony na czas nieokreślony. Fakt ten jest następstwem wycofania się wydawcy encyklopedii z tej formy dostępu.

Jednocześnie przypominamy, że w/w encyklopedia znajduje się w Czytelni Ogólnej w formie drukowanej do korzystania na miejscu (T.1 - T.10, syg. CzO 151166/1 - syg. CzO 151175/10).

 

06.12.2006

Zamawianie kopii artykułów

Biblioteka Główna PP informuje, że od 6 grudnia 2006 roku wprowadza w formie testowej bezpłatne dostarczanie kopii artykułów z czasopism drukowanych dostępnych w Katalogu online BPP.

 1. Usługa jest dostępna z poziomu Katalogu online BPP dla każdego użytkownika z Politechniki Poznańskiej zapisanego do biblioteki i posiadającego aktywne konto czytelnika - przycisk ZAMÓW KOPIĘ w opisie katalogowym czasopisma.
 2. Maksymalna liczba zamówionych kopii: 3 artykuły.

  Okres realizacji zamówienia: do 5 dni.
 3. Użytkownik określa formę dostarczenia kopii:
  • Email (skan) - domyślnie;
  • Poczta (ksero);
  • Wypożyczalnia - Wilda (ksero) - odbiór osobisty;
  • Czytelnia - Piotrowo (ksero) - odbiór osobisty.
 4. Prosimy o sprawdzenie danych adresowych przed złożeniem zamówienia. W przypadku błędnych lub niekompletnych danych adresowych zamówienie nie zostanie zrealizowane.
28.04.2006

Prace doktorskie Swiss Federal Institute of Technology Zurich

Biblioteka Główna PP informuje, że pod adresem
http://e-collection.ethbib.ethz.ch/diss/ podane są między innymi tytuły prac doktorskich Swiss Federal Institute of Technology Zurich w dostępie online i na mikrofiszach.

Pracownicy, doktoranci i studenci PP, zainteresowani pracami doktorskimi na mikrofiszach mogą składać zamówienie na ich sprowadzenie pod adresem miedzybiblioteczna [at] library.put.poznan.pl.

Zamawiający będzie obciążony tylko kosztami przesyłki.

 

10.02.2006

Formularz zgłoszenia publikacji do bazy BIBLIO

Biblioteka Główna PP informuje, że w bazie Bibliografia publikacji pracowników Politechniki Poznańskiej BIBLIO, zainstalowany został formularz zgłoszenia publikacji do bazy BIBLIO. Formularz jest dostępny ze wszystkich komputerów Politechniki Poznańskiej.

Aby zgłosić publikację do bazy, należy zwrócić się do Oddziału Informacji Naukowej

(e-mail: informacja.naukowa [at] library.put.poznan.pl) o przydzielenie identyfikatora i hasła, które będą ważne także przy kolejnych aktualizacjach.

W przypadku zaistnienia problemów prosimy o kontakt pocztą elektroniczną

(informacja.naukowa [at] library.put.poznan.pl) lub telefonicznie: (061) 665-3522, -3521.

Zapraszamy do tej formy uzupełniania bibliografii swoich publikacji.

 

16.01.2006

WorldCat

Biblioteka Główna PP informuje, że uzyskała na rok 2006 dostęp do katalogu WorldCat. Z katalogu mogą korzystać pracownicy i studenci PP po zalogowaniu się na stronie: http://firstsearch.oclc.org/. W celu uzyskania identyfikatora i hasła dostępu proszę zgłosić się do Oddziału Informacji Naukowej BPP: