Tytuł
Kategoria
Opis
Nazwa Przejdź do zasobu Opis Kategoria
Academica Otwórz

Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej – monografii, podręczników, artykułów oraz całych numerów czasopism. To dostęp do ponad 3.7 mln polskich publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Pełny dostęp do publikacji jest możliwy od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia Biblioteki za pomocą terminalu znajdującego się w Czytelni.

Access Engineering Otwórz

Access Engineering - baza dydaktyczna zawierająca interdyscyplinarne publikacje z zakresu szeroko pojętej inżynierii oraz narzędzia wspomagające proces nauczania.  Baza zapewnia dostęp do książek (w tym ponad stu podręczników), filmów instruktażowych przedstawiających rozwiązania problemów inżynierskich, matematycznych i naukowych, a także demonstracje sprzętu i procesów inżynieryjnych. Znajdziemy tu również arkusze kalkulacyjne pozwalające na usprawnienie złożonych obliczeń, narzędzia do wizualizacji danych oraz specjalnie zaprojektowane mapy programów nauczania dla wykładowców. Rozwiązania te są niezmiernie pomocne w przypadku prowadzenia dydaktyki w języku angielskim.

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem webinarium, podczas którego omówione zostały zasoby dostępne w bazie.

Czas trwania testu: 19.11-11.12.2024r.

AGRO Otwórz

Bibliograficzna baza danych rejestrująca artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych i pokrewnych. Obejmuje tematy m.in. transportu i przetwórstwa żywności; technologii i obróbki drewna.

American Chemical Society Publications (ACS) Otwórz

85 tytułów czasopism pełnotekstowych wydawcy American Chemical Society
Lista czasopism pełnotekstowych

Więcej informacji
Arianta Otwórz

Naukowe i Branżowe Polskie Czasopisma Elektroniczne. Baza zawiera linki do ok. 4500 tytułów czasopism, udostępniających pełne teksty, abstrakty lub spisy treści na swoich stronach WWW. W bazie dodano aktualną punktację czasopism zgodnie z wykazem MEiN.

Więcej informacji
arXiv Otwórz

Elektroniczne archiwum naukowych preprintów, gromadzące ponad 2,5 mln artykułów z dziedziny fizyki, matematyki, informatyki, biologii i statystyki. Większość prac umieszczonych w arXiv jest publikowana w recenzowanych czasopismach naukowych.

Więcej informacji
arXiv Otwórz

Elektroniczne archiwum naukowych preprintów, gromadzące ponad 2,5 mln artykułów z dziedziny fizyki, matematyki, informatyki, biologii i statystyki. Większość prac umieszczonych w arXiv jest publikowana w recenzowanych czasopismach naukowych.

Więcej informacji
Association for Computing Machinery – Digital Library (ACM) Otwórz

Zawiera prestiżowe czasopisma, magazyny, materiały konferencyjne oraz biuletyny techniczne grup dyskusyjnych z dziedziny informatyki teoretycznej i technik informatycznych.
Lista dostępnych publikacji

Więcej informacji
BASPAW Otwórz

Specjalistyczna baza bibliograficzno-abstraktowa tworzona w Instytucie Spawalnictwa, obejmująca artykuły z literatury światowej na temat spawalnictwa i dziedzin pokrewnych.

Więcej informacji
BazEkon Otwórz

Bibliograficzno-pełnotekstowa baza danych rejestrująca artykuły blisko 600 polskich czasopism z zakresu nauk ekonomicznych, zarządzania, logistyki i pokrewnych. W bazie można również wyszukiwać cytowania.

Więcej informacji
BazHum Otwórz

Bibliograficzna baza danych polskich czasopism z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych. Baza gromadzi dane bibliograficzne, rejestrując całą zawartość czasopism - od pierwszych numerów do bieżących. Twórcą kolekcji jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

BazTech – Polskie Czasopisma Techniczne Otwórz

Bibliograficzno-abstraktowa baza danych rejestrująca artykuły z ponad 800 polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska.

Więcej informacji
BazTOL - Polskie zasoby sieciowe z zakresu nauk technicznych Otwórz

Dziedzinowy przewodnik po polskich zasobach sieciowych o kontrolowanej jakości (subject gateway).

BIBLIO Bibliografia Publikacji Pracowników Politechniki Poznańskiej Otwórz

Baza zawiera bibliografię publikacji pracowników Politechniki Poznańskiej do roku 2012:
- publikacje naukowe
- dydaktyczne
- publikowane materiały konferencyjne
- recenzje publikacji zamieszczanych w czasopismach naukowych
- publikacje popularno-naukowe.
Publikacje pracowników PP od roku 2013 wprowadzane są do Systemu Informacji Naukowej.

Bibliografia Kroniki Miasta Poznania Otwórz

Kronika Miasta Poznania - kwartalnik wydawany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Obejmuje teksty wydawane w ramach czasopisma naukowego oraz różne serie wydawnicze, takie jak: wznowienia, zabytki, wspomnienia, kroniki staropolskie i inne.

Więcej informacji
Bibliografia Regionalna Wielkopolski Otwórz

(baza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu)
Bibliografia Regionalna Wielkopolski z lat 1980-1987 ukazała się w postaci roczników. Od 1999 r. bibliografia bieżąca prowadzona jest jako baza danych w SOWIE i drukowana z niej.

  • Bibliografia Regionalna Wielkopolski (kwartalnik)
    wydawana jest od 2000 r. systematycznie
  • Bibliografia Książki o Wielkopolsce wydane w 2001 roku, rocznik,
    wydana w 2002 r.
Bibliografie Regionalne Otwórz

(baza Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie). Bibliografie regionalne rejestrują ogół piśmiennictwa dotyczącego danego regionu.

Biblioteka Nauki Otwórz

Pełnotekstowa baza danych dostarczająca artykuły z polskich czasopism naukowych (ponad 1700 tytułów) oraz książek (ponad 1900 tytułów). Wszystkie publikacje są dostępne w całości za darmo w pełnym tekście. Baza oferuje publikacje ze wszystkich dyscyplin naukowych.

Więcej informacji
CAB Abstracts with Full Text – test bazy dla nauk przyrodniczych Otwórz

Baza oferuje czasopisma pełnotekstowe (1250 tytułów) z zakresu nauk przyrodniczych stosowanych, w tym nauk o środowisku. Dostęp na platformie EBSCOHost. Pełna lista tytułów czasopism:  https://www.ebsco.com/m/ee/Marketing/titleLists/cab-coverage.xls

Caltech THESIS Otwórz

Repozytorium pełnych tekstów prac doktorskich, inżynierskich, magisterskich i licencjackich studentów z California Institute of Technology (Caltech).

Więcej informacji
CAS SciFinder Discovery Platform Otwórz

CAS SciFinder Discovery Platform - abstraktowa baza zawierająca informacje z chemii stosowanej i inżynierii, biochemii, chemii fizycznej, nieorganicznej i analitycznej. Zgromadzone dane pochodzą z wyselekcjonowanych czasopism chemicznych, książek, raportów, sprawozdań oraz patentów. Zasoby bazy to dane bibliograficzne uzupełnione o abstrakty i odsyłacze do pełnych tekstów. Baza zawiera również opisy substancji i reakcji chemicznych. W ramach testu uruchomiony został dostęp do trzech komponentów platformy: CAS SciFinder, CAS Analytical Methods oraz CAS Formulus. Wyszukiwanie informacji w bazach można prowadzić m.in. po wzorach strukturalnych, wzorach sumarycznych, reakcjach chemicznych, nazwach substancji chemicznych, nazwiskach autorów lub typach dokumentów. Korzystanie z baz wymaga rejestracji i utworzenia konta. Jedno konto daje dostęp do wszystkich trzech komponentów platformy.

Czas trwania testu: 4.10.2024-30.11.2024

Zapraszamy również na webinarium prowadzone przez przedstawiciela CAS, na którym będzie miała miejsce prezentacji platformy. Webinarium odbędzie się w dniu 17 października 2024r. o godzinie 11.30 na platformie Teams.

Dane do zalogowania na spotkanie:

Meeting ID: 235 522 965 579

Passcode: r5RsJk

 

CERN Dokument Server (CDS) Otwórz

Serwis oferuje dostęp do elektronicznych wersji publikacji z dziedziny fizyki cząstek elementarnych.

Więcej informacji
CIS Newsletter Otwórz

Miesięcznik Międzynarodowych Centrów Informacyjnych Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (International Occupational Health and Safety Information Centres) Międzynarodowej Organizacji Pracy (International Labour Organisation - ILO).

CiteSeerX Otwórz

Zaawansowana wyszukiwarka i repozytorium pełnotekstowych artykułów naukowych głównie z informatyki i nauk pokrewnych. Indeksowane są również cytowania.

Więcej informacji
Directory of Open Access Repositories - OpenDOAR Otwórz

Katalog repozytoriów Otwartego Dostępu (Open Access). Zawiera spis repozytoriów naukowych z całego świata. W katalogu tym można wyszukiwać repozytorium pod kątem tematycznym, zawartości czy typu. Korzystając z OpenDOAR możemy wyszukać miejsce dla upowszechniania naszego dorobku lub też uzyskania oglądu dorobku innych uczelni czy instytucji.

Więcej informacji