Tytuł
Kategoria
Opis
Nazwa Przejdź do zasobu Opis Kategoria Pochodzenie
Academica Otwórz

Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej – monografii, podręczników, artykułów oraz całych numerów czasopism. To dostęp do ponad 3.5 mln polskich publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Pełny dostęp do publikacji jest możliwy od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia Biblioteki za pomocą terminalu znajdującego się w Czytelni.

Zasoby polskie
AGRO Otwórz

Bibliograficzna baza danych rejestrująca artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych i pokrewnych. Obejmuje tematy m.in. transportu i przetwórstwa żywności; technologii i obróbki drewna.

Zasoby polskie
Arianta Otwórz

Naukowe i Branżowe Polskie Czasopisma Elektroniczne. Baza zawiera linki do ok. 4500 tytułów czasopism, udostępniających pełne teksty, abstrakty lub spisy treści na swoich stronach WWW. W bazie dodano aktualną punktację czasopism zgodnie z wykazem MEiN.

Zasoby polskie
arXiv Otwórz

Elektroniczne archiwum naukowych preprintów, gromadzące ponad 2 mln artykułów z dziedziny fizyki, matematyki, informatyki, biologii i statystyki. Większość prac umieszczonych w arXiv jest publikowana w recenzowanych czasopismach naukowych.

Zasoby światowe
BASPAW Otwórz

Specjalistyczna baza bibliograficzno-abstraktowa tworzona w Instytucie Spawalnictwa, obejmująca artykuły z literatury światowej na temat spawalnictwa i dziedzin pokrewnych.

Zasoby światowe
BazEkon Otwórz

Bibliograficzno-pełnotekstowa baza danych rejestrująca artykuły blisko 600 polskich czasopism z zakresu nauk ekonomicznych, zarządzania, logistyki i pokrewnych. W bazie można również wyszukiwać cytowania.

Zasoby polskie
BazHum Otwórz

Bibliograficzna baza danych polskich czasopism z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych. Baza gromadzi dane bibliograficzne, rejestrując całą zawartość czasopism - od pierwszych numerów do bieżących. Twórcą kolekcji jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Zasoby polskie
BazTech – Polskie Czasopisma Techniczne Otwórz

Bibliograficzno-abstraktowa baza danych rejestrująca artykuły z ponad 700 polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska.

Zasoby polskie
BazTOL - Polskie zasoby sieciowe z zakresu nauk technicznych Otwórz

Dziedzinowy przewodnik po polskich zasobach sieciowych o kontrolowanej jakości (subject gateway).

Zasoby polskie
BIBLIO Bibliografia Publikacji Pracowników Politechniki Poznańskiej Otwórz

Baza zawiera bibliografię publikacji pracowników Politechniki Poznańskiej do roku 2012:
- publikacje naukowe
- dydaktyczne
- publikowane materiały konferencyjne
- recenzje publikacji zamieszczanych w czasopismach naukowych
- publikacje popularno-naukowe.
Publikacje pracowników PP od roku 2013 wprowadzane są do Systemu Informacji Naukowej.

Zasoby polskie
Bibliografia Kroniki Miasta Poznania Otwórz

Kronika Miasta Poznania - kwartalnik wydawany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Obejmuje teksty wydawane w ramach czasopisma naukowego oraz różne serie wydawnicze, takie jak: wznowienia, zabytki, wspomnienia, kroniki staropolskie i inne.

Zasoby polskie
Bibliografia Regionalna Wielkopolski Otwórz

(baza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu)
Bibliografia Regionalna Wielkopolski z lat 1980-1987 ukazała się w postaci roczników. Od 1999 r. bibliografia bieżąca prowadzona jest jako baza danych w SOWIE i drukowana z niej.

  • Bibliografia Regionalna Wielkopolski (kwartalnik)
    wydawana jest od 2000 r. systematycznie
  • Bibliografia Książki o Wielkopolsce wydane w 2001 roku, rocznik,
    wydana w 2002 r.
Zasoby polskie
Bibliografie Regionalne Otwórz

(baza Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie). Bibliografie regionalne rejestrują ogół piśmiennictwa dotyczącego danego regionu.

Zasoby polskie
Biblioteka Nauki Otwórz

Pełnotekstowa baza danych dostarczająca artykuły z polskich czasopism naukowych (ponad 1600 tytułów) oraz książek (ponad 1400 tytułów). Wszystkie publikacje są dostępne w całości za darmo w pełnym tekście. Baza oferuje publikacje ze wszystkich dyscyplin naukowych.

Zasoby polskie
Caltech THESIS Otwórz

Repozytorium pełnych tekstów prac doktorskich, inżynierskich, magisterskich i licencjackich studentów z California Institute of Technology (Caltech).

Zasoby światowe
CERN Dokument Server (CDS) Otwórz

Serwis oferuje dostęp do elektronicznych wersji publikacji z dziedziny fizyki cząstek elementarnych.

Zasoby światowe
CIS Newsletter Otwórz

Miesięcznik Międzynarodowych Centrów Informacyjnych Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (International Occupational Health and Safety Information Centres) Międzynarodowej Organizacji Pracy (International Labour Organisation - ILO).

Zasoby światowe
CiteSeerX Otwórz

Zaawansowana wyszukiwarka i repozytorium pełnotekstowych artykułów naukowych głównie z informatyki i nauk pokrewnych. Indeksowane są również cytowania.

Zasoby światowe
Directory of Open Access Repositories - OpenDOAR Otwórz

Katalog repozytoriów Otwartego Dostępu (Open Access). Zawiera spis repozytoriów naukowych z całego świata. W katalogu tym można wyszukiwać repozytorium pod kątem tematycznym, zawartości czy typu. Korzystając z OpenDOAR możemy wyszukać miejsce dla upowszechniania naszego dorobku lub też uzyskania oglądu dorobku innych uczelni czy instytucji.

Zasoby światowe
DOAB (Directory of Open Access Books) Otwórz

Pełne teksty książek naukowych z różnych dziedzin wiedzy, opublikowanych przez ponad 500 wydawców.

Zasoby światowe
DOAJ (Directory of Open Access Journals) Otwórz

Około 19 tysięcy recenzowanych otwartych czasopism z róznych dziedzin wiedzy, w tym nauk technicznych i ścisłych.

Zasoby światowe
E-LIS - e-prints in library & information science Otwórz

Jedno z największych międzynarodowych repozytoriów publikacji z zakresu bibliotekoznawstwa, informacji naukowej i komunikacji. Zawiera materiały w 22 językach (w tym w języku polskim). Publikacje dostępne są bezlatnie w modelu Otwartego Dostępu (Open Access ). W repozytorium sądostępne między innymi publikacje pracowników Politechniki Poznańskiej oraz liczne materiały polskich badaczy.

Zasoby światowe
EBSCOhost - eBooks Open Access Monograph Collection Otwórz

Multidyscyplinarna baza książek Open Access zawierając ponad 2 700 tytułów (z perspektywą na rosnącą ich liczbę). Pozycje zostały wybrane we współpracy z wydawnictwami uczelnianymi. Książki nie mają nałożonych ograniczeń technicznych – można je dowolnie pobierać.

Zasoby światowe
ETH E-Collection Otwórz

Kolekcja pełnych tekstów Eidgenössische Technische Hochschule Zürich (ETH Zürich). W kolekcji m.in.: materiały konferencyjne, prace dyplomowe i semestralne, rozprawy doktorskie i habilitacyjne, materiały dydaktyczne, czasopisma i raporty roczne, raporty badawcze.

Zasoby światowe
Free Access Journals (HighWire) Otwórz Zasoby światowe
INFONA - portal komunikacji naukowej Otwórz

Serwis zawiera archiwa krajowe wraz z bieżącymi zasobami i codzienną aktualizacją czasopism i książek wydawnictw: Elsevier, Springer, Wiley, IEEE oraz otwarte zasoby polskie.
Dostęp pełnotekstowy do licencjonowanych czasopism i książek możliwy jest z komputerów uczelnianych tylko dla uprawnionych użytkowników.

Zasoby światowe
IngentaConnect Otwórz

Baza publicznie dostępna, obejmująca ponad 2 000 tytułów czasopism i książek wiodących wydawców (Routledge - Taylor & Francis Group, Royal Society of Chemistry, IEEE, Nature Publishing, IOS Press i in.).

Zasoby światowe
IntechOpen Otwórz

Serwis wydawcy książek w Otwartym Dostępie (Open Access). Wydano i za darmo udostępniono ponad 2800 tytułów książek z dziedziny nauk ścisłych, inżynierii i technologii; ponad 1200 tytułów z nauk przyrodniczych; ponad 2000 z nauk o zdrowiu i prawie 300 z nauk społecznych i humanistyki. Część tytułów jest indeksowanych w bazie Web of Science. Wśród autorów są naukowcy z Politechniki Poznańskiej.

Zasoby światowe
ITB – bazy Instytutu Techniki Budowlanej Otwórz

  • Centralna baza aprobat technicznych
  • Baza bieżących aprobat technicznych
  • Baza certyfikatów ITB
  • Baza obowiązujących certyfikatów ITB

Zasoby polskie
ITU - International Telecommunication Union Otwórz

Dostęp do ponad 4000 technicznych i organizacyjnych standarów obowiązujących w telekomunikacji i radiokomunikacji.

Zasoby światowe
PLOS Journals Otwórz

PLOS jest wydawcą uznanych i wysoko notowanych czasopism z Otwartym Dostępem (Open Access), posiadających Impact Factor. Są to: PLOS One, PLOS Biology, PLOS Computational Biology, PLOS Neglected Tropical Diseases, PLOS Medicine, PLOS Genetics, PLOS Pathogens.

Zasoby światowe
Registry of Open Access Repositories (ROAR) Otwórz

Rejestr repozytoriów z Otwartym Dostępem (Open Acccess), gdzie katalogowane są repozytoria z całego świata. Głównie analizowane są pod kątem wykorzystywanych technologii udostępniania danych i aktywności (liczby i przyrostu dostępnych rekordów). Planując publikowania w repozytorium warto sprawdzić w tej bazie jego potencjał publikacyjny.

Zasoby światowe
Repozytorium Centrum Otwartej Nauki CeON Otwórz

Repozytorium Centrum Otwartej Nauki CeON jest adresowane do polskiego środowiska naukowego. Jest miejscem, gdzie można deponować różnego rodzaju materiały naukowe, takie jak: artykuły, książki, materiały konferencyjne, raporty czy rozprawy doktorskie. Repozytorium udostępnia swoje zbiory na zasadach Otwartego Dostępu (Open Access), jest przystosowane do szybkiego i efektywnego promowania materiałów w Internecie. Proces publikowania jest sprawny i nieskomplikowany.

Zasoby polskie
Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych RCIN Otwórz

Wielodziedzinowe repozytorium oraz biblioteka cyfrowa dla instututów naukowych tworzących Konsorcjum Repozytorium Cyfrowego Instytutów Naukowych. Obejmuje szeroki wachlarz zasobów, w tym zdigitalizowane materiały archiwalne, publikacje naukowe, dokumentację badań oraz piśmiennicze dziedzictwo kulturowe. W tychże zasobach wiele jest publikacji bieżących - m.in. aktulne numery czasopism wydawane przez poszczególne Instytuty. Większość zasobów dostępna jest bezpłatnie, a ich tematyka jest bardzo zróżnicowana.

Zasoby polskie
Repozytorium Otwartych Danych Badawczych RepOD

Repozytorium Otwartych Danych Badawczych RepOD dedykowanie jest dla każdej dziedziny nauki. To polskie repozytorium otwartych danych badawczych, stworzone z myślą o naukowcach i instytucjach zainteresowanych udostępnieniem swoich zasobów. Każdy zdeponowany zbiór danych opatrzony zostaje numerem DOI. Prowadzone jest przez zespół Platformy Otwartej Nauki Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Zasoby polskie
SYMPOnet Otwórz

Baza aktualizowana tylko do końca 2014 roku. Baza zawiera informacje o materiałach z konferencji, zjazdów, kongresów, sympozjów krajowych i zagranicznych z zakresu techniki i nauk ścisłych, gromadzonych przez ponad 60 bibliotek technicznych w kraju.

Zasoby polskie
Wirtualna Biblioteka Nauki Otwórz

Portal prowadzony przez ICM UW, przedstawia dostępne licencje krajowe na czasopisma i książki oraz bazy i narzędzia bibliometryczne. Oprócz tego podane są informacje dotyczące aktualnych licencji konsorcyjnych. Serwis ten obejmuje również kwestie centralnego finansowania Otwartego Dostępu (Open Access) dla naukowców. Jest to agregator aktualnych oraz praktycznych informacji z zakresu obowiązujących umów pomiędzy Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz wydawcami akademickimi.

inne
Zenodo Otwórz

Repozytorium fundowane i organizowane przez CERN oraz Komisję Europejską. Umożliwia deponowanie danych badawczych. Dodatkowo wszelkie publikacje otrzymują bezpłatnie numer DOI. Repozytorium jest dostępne dla każdego naukowca - nie jest ograniczone tematycznie, ani instytucjonalnie.

Zasoby światowe